Jak si správně vybrat obuv?

Nejdůležitějším parametrem výběru Vaší obuvi je správné určení potřeby, pro jakou si boty vybíráte.

Pokud si  i po přečtení  tohoto článku nebudete jisti, jakou obuv si vybrat, neváhejte kontaktovat   zákaznický  servis  společnosti Rejnok obuv s.r.o.  na  telefonních či e-mailových kontaktech. Rádi Vám s výběrem obuvi poradíme a doporučíme nejvhodnější model přesně dle Vašich požadavků.

1) Vycházková obuv

Může být používána pro chůzi na delší vzdálenosti a to i v upraveném přírodním prostředí. Lze ji rozdělit na letní, zimní a celoroční. Vycházkovou obuv můžeme ještě rozdělit dle časové oblasti použití na celoroční a zimní. Vycházková obuv je určena pro nošení ve městech, po zpevněných a čistých komunikacích - není určena do přírody a horšího terénu. Její podrážka je již hrubší než u společenské obuvi. Vycházková obuv je vybírána dle designu a celkového pohodlí při nošení.

2) Sportovní obuv

Měla by být vybírána zvlášť pečlivě s důrazem na to, aby noha v obuvi pevně seděla. Tato obuv je vždy určena pro konkrétní skupinu sportů. Základním hlediskem je její dělení na použití venkovní a sálové. Správný výběr sportovní obuvi je velmi důležitý proces nákupu tohoto druhu obuvi. Sportovní obuv musíme vybírat přesně dle požadavků sportovního odvětví, pro který sportovní obuv vybíráme. Pokud sportujeme v halách a tělocvičnách, vybíráme vždy z nabídky modelů pro sálovou obuv. Jste li vášnivým běžcem, je nutno sportovní obuv na běh vybírat pečlivě dle povrchu, váhy, pronace a dalších kritérií. Více se o sportovní obuvi dozvíte přímo v dané sekci.

3) Společenská obuv

Společenská obuv je určena pro krátkodobé použití převážně v interiérovém prostředí. Společenská obuv celokožená obuv u mužů poloobloukového střihu, u žen lodičkových tvarů - určena na společenské využití, taneční zábavy a kulturní akce. Není určitě správné používat tuto obuv ve venkovním prostředí, kde by mohla navlhnout nebo být poškozeny vnějšími vlivy. Je určená především k nošení v interiéru a je citlivá na používání v mokru a na nerovném povrchu.

4) Treková-outdorová  obuv

Treková  obuv je určena přímo na vycházky v přírody, delší turistiku i přímo vysokohorský alpinismus. Outdorová obuv musí splňovat vysoké nároky na pohodlí nohy a odolání vůči vnějším vlivům povrchu a hlavně počasí.

5) Zimní obuv

Zimní obuv je obuv určena přímo pro zimní podmínky, musí splňovat nejvyšší nároky na pohodlí nohy, ochranu před okolní teplotou a celkový příjemný pocit z nošení i při několika hodinovém použití ve vysokých mrazech. Více o technologiích a nabídce zimní obuvi se dozvíte přímo v dané sekci.

 

6) Sandály

Sandály je kategorie obuvi určena přímo pro letní použití a teplejší počasí. Sandály můžeme dělit do více kategorií - na klasické sandály (využití ve městech a lehkém terénu), sportovní sandály (využití při sportovních aktivitách a těžším terénu) a žabky (využití jen pro krátké pochůzky a výlety na koupaliště). Více o použití konkrétního typu sandálů se dozvíte přímo v dané sekci.

7) Zdravotní obuv

Zdravotní obuv je určena jak lidem s plochými chodidly, diabetiky a kardiaky, tak i lidem s normálním chodidlem, kteří si chtějí koupit obuv, jenž je zárukou dokonalé klenby chodidla a tím pádem zdravé chůze. Zdravou obuv vybírejte jako klasickou obuv vycházkovou s přihlédnutím na problém, kterému se chcete použitím této obuvi vyvarovat. Více se dozvíte v dané sekci.

9) Domácí obuv

Obuv lehké konstrukce používaná v domácím prostředí.

 

Přejeme Vám pohodlnou chůzi v obuvi zakoupené u firmy Rejnok obuv s.r.o.

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0