Vybíráme přezůvky do školy

Hola, hola škola volá...Ze všech stran slyšíme jak se blíží 1. září a dětem začíná opět škola popř. školka.

Také se již teď začínáte děsit nakupování školních pomůcek a hlavně toho co zabere nejvíce času – nakupování školních přezůvek?

 

Ať už se rozhodnete jít nakoupit dětské bačkory nebo sportovní obuv na tělocvik, nikdy byste neměli zapomenout na to, že jakákoliv dětská obuv musí mít atest zdravotní nezávadnosti. Je jedno jestli bude mít botičky Váš potomek na nohou jen 45 minut nebo celý den, stačí chvilka a dětská noha může utrpět nevratné poškození.

Jak vybrat správné dětské bačkůrky?

Naše internetové obuvnictví www.rejnokobuv.cz pro Vás má malý tahák jak vybrat správnou dětskou obuv.

 

obuv musí mít atest zdravotní nezávadnosti – u nás to bývá často velice oblíbená „Žirafka“, ale naleznete spoustu kvalitní obuvi i s jinými atesty např. ITC Zlín, Zdrowa stopa a spousta dalších.

 

dětské boty musí být dostatečně ohebné v prstové části a to platí i u bačkůrek, raději ani nechtějte vědět, co všechno za školní rok zažijí.

 

obuv musí mít vyhovující tvar – kulatou špičku s dostatečným prostorem pro dětské prsty. Čím rovnější je vnitřní hrana obuvi, tím lépe, neboť palec je v přirozené poloze a není tlačen k ostatním prstům. Varujeme před špičatou obuví, neboť způsobuje deformity prstů (vbočený palec, vybočený malík, kladívkové prsty.)

 

velký pozor si také dávejte na opatek obuvi, měl by být dostatečně pevný, aby dokonale fixoval nohu. Nesmí docházet k nežádoucím bočním pohybům patní části nohy. Proto každá dětská obuv uzavřených střihů, resp. sandálová s plnou patou, musí mít dostatečně tuhý, vysoký a dlouhý opatek

 

častým problémem je také výběr dětské obuvi z hlediska materiálu a pocení nohou. V případě vycházkové či sportovní obuvi doporučujeme vybírat obuv koženou či textilní – boty jsou vyrobené z přírodních materiálů, jsou měkké a prodyšné. V případě dětských bačkor doporučujeme vyzkoušet obuv s dýchající podešví.

 

Nevhodné je celoplastové přezutí, určené na zcela jiné podmínky, než je pobyt ve škole, stejně jako tenisky apod. Navíc, nekvalitní náhražky plastových bot mohou být plné ftalátů a jiných látek, což může být problém, nejen, u citlivých dětí apod.

   

Dívčí bačkory

Rádi bychom vám představili novou kolekci dívčích bačkor od polské firmy Befado. Bačkory od tohoto výrobce jsou opravdu velmi kvalitní, ohebné a také pohodlné. Velkou novinkou jsou bačkory s dýchající podešví, která zajišťuje prodyšnost, větratelnosti obuvi a odvádí nadměrnou vlhkost.

 

Dívčí bačkory Befado

 

Chlapecké bačkory

V dnešní době se na trhu objevuje celá řada kvalitní obuvi na přezutí, je ovšem nutno dobře vybírat. Nezapomínejte na to, že cena není to nejvyšší kritérium. Vždy raději přezůvky vyzkoušejte vícekrát a pořádně. Přece jen bude v této obuvi Váš potomek trávit více než polovinu dne, tak mu musí perfektně sedět.

 

Chlapecké bačkory Befado

 

4.9.2014 11:04

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0