Češi nosí k vodě špatnou obuv

Víte jak by měla vypadat vhodná obuv na koupaliště? Tento druh obutí je velmi specifický i když se vám to tak možná nezdá. Obuv na koupaliště by měla splňovat hned několik kritérií. V první řadě by boty k vodě měly mít protiskluznou podrážku, která zabrání uklouznutí nohy po kluzkém povrchu. Materiál by měl ideálně využívat uzavřených buněk pryskyřice, obuv je pak velmi lehká a prodyšná. Antimikrobiální materiál navíc snižuje riziko přenosu nežádoucích bakterií. Vhodný je rovněž pevný pásek, který nohu zajistí v těle boty.

Rizika při nákupu špatné obuvi

Vedle případů tonutí či úžehu se lékaři na pohotovosti mnohdy potýkají také s nejrůznějšími frakturami končetin, prstů a v nejhorším případě také lebky. Ty obvykle vznikají na základě uklouznutí bosé nohy na kluzkém či nerovném povrchu. Češi totiž podle odborníků stále nevěnují dostatečnou pozornost volbě správného obutí. K vodě velice často nenosíme boty žádné, nebo se volí modely spíše zaměřené na design, bez ohledu na praktické a zdravotní hledisko.

Nejčastějšími zraněními na tuzemských venkovních koupalištích jsou různorodé zhmožděniny, a to především končetin a hlavy po nárazu o zem. V těsném závěsu se pak objevují zranění z důvodů uklouznutí. Mezi ty se řadí zejména podvrtnutí kotníku či úrazy prstů a jejich následné zlomeniny. A nikdo z nás přece nechce strávit celé léto se sádrou. Nezapomeňte proto, že i boty na koupaliště musíte vybírat pečlivě.

 

 

26.6.2015 13:13

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0